#üretençocuklar

çocuk köyü hakkında

Bir çocuğun eğitim serüvenini bir su kaynağına bezeterek oluşturulan programda her çocuğun kendi yatağını bulma yolculuğuna eşlik ediyoruz

Ve her çocuğu kendi eğitim yaşamının programlayıcısı olarak kabul edip bu yolculuğa uygun akademik, sosyal ortamlarını oluşturup öğretmeye ve öğrenmeye çalışıyoruz.

Gücünü çocuktaki merak ve keşfetme arzusundan olan programda bir soruyla yola çıkıp onlarca soruya cevap verebilecek çocuklar yetiştirmeyi amaçlıyoruz.

Çevresini açık fikirli duyularla algılayan, kendini toplumun bir parçası olarak gören, kendisi ve çevresi için sorumluluk taşıyan, duyarlı ve bağımsız hareket eden tüm duyularıyla deneyimleyen öğrenen çocuklar yetişsin istiyoruz.

Akademik başarının temelini özgür ve özgün düşünce, ezbersiz yaşayarak öğrenme, merak edip araştırma olarak kabul eden eğitim programımızda kendi kendine öğrenen, öğrendiğini unutmayan, yaşamına yayan, hem akademik yaşamda hemde sosyal yaşamda mutlu, başarılı çocuklar olsun istiyoruz.

Matemetikten dile, fenden sosyal bilgilere, sanattan müziğe, felsefeden edebiyata giden yolculuğun her anına çocuklarımızı dahil edip, bütün bilimleri diğerleriyle kaynaştırarak bütünsel öğrenmenin olduğu, nedenin cevap bulduğu ortak bir dil olsun peşindeyiz.

Ve bu yolculuğun uzun ve zorlu bir yolculuk olduğunu bilerek bize yol arkadaşlığı edecek öğretici ve eğitici kadromuzda bu düşünceleri paylaşan, birbirine pay eden öğretmenlerden oluşturuyoruz.

Şunu hiçbir zaman unutmuyoruz;

"Bir çocuğu yetiştimek için koca bir köy gerek."