#üretençocuklar

çocuk köyü hakkında

Çocuk köyü kendi çocuğumuzdan yola çıkarak tüm çocukları kucaklayan çocukla doğayı, oyunu, bilimi, müziği, toprağı, ağacı yan yana getirip eğlenceli öğrenmeyi amaçlayan bir köydür. Çocuk köyü genel bakış açısını Rıfat ILGAZ’ ın

“Seni saksıda gül yetiştirir gibi yetiştirmedik

Tek başına bir limonlukta büyütmedik seni

Kırağı çalmaz diye acı patlıcanı salıverdik sokağa”

dizelerinden almış farklı eğitim modelleri ve alternatif eğitim yöntemleriyle çocukların bedensel, ruhsal, zihinsel , yaratıcı yeteneklerini oyun ve doğa sevgisi üzerinden kurgulayan bir eğitim modelini benimsemiştir.

Çocuğu dört duvardan doğaya ve toprağa çıkarmayı, öğrenmeyi aktif ve eğlenceli hale getirmeyi hedefleyen çocuk köyünde içsel motivasyonunu kazanmış, şükran duygusuna sahip doğaya ve insana saygılı, günlük yaşam becerilerini kendisini yapabilen sonsuz hayal gücüyle “İNSAN” yetiştirmek amaçlanır.

Günlük çalışmaların çoğunu doğada yapan çocuklar geniş bahçemizde tohumdan fidana yürüyen bir mucizeyi toprağın bereketini ağaçların sonsuzluğunu kendileri keşfedecek ve bu anlara bizzat eşlik edecektir.

Her çocuğun kendi oyuncağını kendi hayaliyle şekillendirdiği köyde taşlar, ağaç dalları, yere yığılı yapraklar, çamur ve ahşap parçaları oyuncak yapım malzemeleridir.

Çocuğu dört duvardan dışarı çıkarmayı, öğrenmeyi aktif ve eğlenceli bir hale getirmeyi hedefleyen çocuk köyünde çocuklar çalışmaların çoğunu geniş bahçemizde yaparlar.

Teknolojiden ve plastikten uzak mobilyadan oyuna besinden sevgiye tamamen organik bir köy olan çocuk köyünde her şey en ince ayrıntısına kadar en iyiyi hak eden çocuklarımız için düşünülmüş ve düzenlenmiştir.

Eğlenen, yorulan, öğrenen çocuklar için çocuk köyü her şeyiyle sahiplerini beklemektedir.